top of page

גשם - סיבה טובה לצאת החוצה


אני מרשה לעצמי להתנסח בכלליות ולומר שרוב הישראלים מעדיפים ימים חמים. ימי חורף תמיד תופסים אותנו לא מוכנים. התלבשנו לא נכון, שכחנו את הכביסה על החבל, הרחוב הפך לתעלות ונציה.

יש איזושהי אווירה כללית שברגע שקצת קר החיים בחוץ עוצרים ונגזר עלינו להישאר ספונים בביתנו או במבנה מחומם אחר.

לפני חודש טסנו לנפוש בפראג, שם החיים מתנהלים בטמפרטורות הרבה יותר נמוכות, 5 מעלות צלזיוס מתחת לאפס הם עניין של שגרה. ממטרי שלג שתופסים אותך באמצע יום הם גם חלק מהחיים.

היה קר, אפילו קר מאוד ברגעים מסוימים ולמרות ואולי בזכות זאת הייתה לנו חוויה מהנה וכייפית.


עושים חיים בפראג המקפיאה

במהלך החופשה בפראג התלבשתי בצורה דומה לזאת שאני מתלבשת כאשר אני יוצאת ללקט בימי החורף ואני רוצה לחלוק יחד איתכם איך אני מתגברת על הקור ונהנת מהקסם שקורה בחוץ גם שיורד גשם.

לא משאירה חלקה חשופה - דבר ראשון הכל מתחיל בביגוד שלנו. אני מקפידה לצאת עם בגדים מצמר או מחומרים סינטטים שמבודדים בצורה טובה יותר. השקעתי בעבר בחולצה ומכנסיים טרמיים וגרבי צמר (שאני אומרת השקעתי מדובר בסכום של כ-300 שקל). בנוסף, אני תמיד מסתובבת עם צעיף וכובע צמר. החלק היחיד שחשוף הוא הפנים, שלרוב לא קר לי בהם, אולי רק באף.

מעל הביגוד הטרמי לרוב אני אלבש סוודר צמר או בגדי פליז, ברמת המכנסיים בד"כ אלו היו המכנסיים הרגילים, עם כמה שפחות כותנה שיוצרת בידוד פחות טוב.

מעיל - אישית אני לא אוהבת מעילים מנופחים, הם מפריעים לתנועה. אני לובשת מעיל יחסית דק ומתחתיו בגדים מחממים. היום אפשר לקנות שלל מעילים דקים יחסית עם שכבות מיוחדות שמחממות מאוד.

בימים שפחות קר אסתפק אפילו במעיל רוח דק.

נעליים - במהלך הטיול בפראג הסתובבתי עם נעלי הטיולים שלי, אומנם לא המראה הכי שיקי אבל מניסיוני הם הכי מחממות. נעלי עור כמו המגף האוסטרלי תמיד מקפיאות לי את הרגליים ולא מבודדות טוב, אם כי הן אטומות למים.

שתיה חמה - דרך מצוינת לשמור על חום הגוף וגם להיתפנק היא להסתובב עם טרמוס של השתיה החמה האהובה עליכם: תה, קפה, קקאו חם. דרך מצוינת להעלות את המורל.

בגדים להחלפה - לא משנה מה, שאני יוצאת לטייל בחורף תמיד יחכו לי בגדים להחלפה באוטו ולעיתים גם בתיק הגב. אם הבגדים שאנו לובשים נרטבים הדרך להתקרר מאוד מהירה. לפני כמה חודשים מצאתי את עצמי בסיטואציה שהייתי צריכה לבדוק עומק של שלולית כדי לדעת אם האוטו יצליח לעבור בה, לא חשבתי פעמיים שנכנסתי לשלולית, כי ידעתי שיש לי בגדים להחלפה וגם זוג נעליים יבשות.

הרבה אנרגיות טובות - באותו סיפור עם השלולית הגדולה היו הרבה רגעים של לחץ שהתווספו לגשם ושמיים שחורים, סיטואציה לא מלבבת במיוחד. ברגעים כאלו, לפני שאני נכנסת להיסטריה אני זוכרת שהכל יהיה בסדר, שאני בחברה טובה, שגשם הוא ברכה ופרנסה ושיהיה לי מה לספר לנכדים. מחייכת ונהנת מהיום הקסום!


נהנים במפגש ליקוט בגשם

עוד על גשם ומה לעשות בגשם תוכלו לקרוא בגיליון ינואר של לגלות את הטבע מחוץ לבית.39 צפיות

Commentaires


bottom of page